O zabiegu

Przebarwienia zazwyczaj pojawiają się w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Zjawisko hiperpigmentacji może występować także u kobiet ciężarnych ze względu na znaczne zmiany hormonalne. Hipermelanoza może również wystąpić w wyniku działania czynników fotouczulających (np. niektóre leki). W przypadku zabiegów na przebarwienia chromoforem docelowym jest melanina, czyli barwnik nadający brązowy kolor skórze. Zabiegi na przebarwienia docierają do głębokich depozytów melaniny, co przynosi pozytywne rezultaty nawet przy pigmentacji dermalnej (w skórze właściwej).

Jak przebiega zabieg


Usuwanie przebarwień naskórkowych jest wykonywane w Instytucie za pomocą medycznego CPL natomiast usuwanie przebarwień głębokich i punktowych jest wykonywane za pomocą lasera Nd:Yag.

Światło wiązki CPL, bądź lasera wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, doprowadzając do podgrzewania komórek zawierających barwnik, co powoduje ich zniszczenie. W przypadku zastosowania laser Nd:Yag obszar objęty przebarwieniem naświetla się wiązką laserową, po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, a następnie stopniowo się złuszcza. Usuwamy każdy rodzaj przebarwień, łącznie z piegami, które nie noszą cech zmian złośliwych. Najnowszej generacji CPL to aparatura najwyższej klasy o parametrach medycznych, dzięki zastosowaniu dużej ilości energii dostarczonej na jednostkę powierzchni i właściwego czasu trwania impulsu względem czasu relaksacji termicznej chromoforu, zastosowanie najnowszych technik w systemie chłodzenia oraz każdorazowej kalibracji wiązki laserowej, zabieg ma dużo większą skuteczność przy mniejszej ilości powtórzeń oraz bardzo duży komfort zabiegowy w porównaniu z dostępnymi na rynku urządzeniami IPL. Szczególnie zminimalizowane są także powikłania po zabiegowe. Medyczny CPL nie powoduje odczucia parzenia na skórze tak jak to ma miejsce w przypadku zabiegu wykonanego za pomocą IPL.

Podczas zabiegu na powierzchnię skóry nakładany jest żel o właściwościach chłodzących i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie aplikuje się skórze serię naświetleń. Służy temu specjalna głowica laserowa zaopatrzona w filtr. Zaletą tej metody jest możliwość usunięcie w tym samym momencie różnych problemów skórnych np. zamknięcie naczynek, likwidacja przebarwień i oczywiście pobudzenie produkcji kolagenu.

Zabieg wykonujemy w ilości od 2 do 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. W zależności od zaawansowania trądziku specjalista kosmetolog dobiera odpowiednią serię zabiegową w celu uzyskania zadowalających efektów terapeutycznych.

Jak pielęgnować skórę po


należy używać na co dzień kremów z filtrem SPF 50
nie wolno opalać skóry miesiąc po zabiegu
należy zrezygnować z wysiłku fizycznego 3 dni po zabiegu
należy zrezygnować z sauny tydzień po zabiegu

Przeciwwskazania


świeża opalenizna ok 1-mc. przed zabiegiem
stosowanie samoopalaczy około 2 tyg. przed zabiegiem
stosowanie peelingów około 2 tyg. – 1 mc. przed zabiegiem
przyjmowanie leków i ziół światłouczyulające ok 1 m-c.
terapia retinoidami ok pół roku przed zabiegiem
choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze
ciąża oraz laktacja
choroby autoimmunologiczne w okolicy zabiegowej np. łuszczyca, twardzina, toczeń rumieniowaty, SLS
nowotwory oraz okres 5 lat po wyleczeniu
rozrusznik serca
choroby psychiczne
zaawansowana miażdżyca
nadciśnienie nieregulowane
zakrzepica zaawansowana
cukrzyca zaawansowana