Filtry przeciwsłoneczne

Epilacja laserowa

FAKTY I MITY

Filtry przeciwsłoneczne
Porada eksperta

CZECHOWSKA 3

CENTRUM

Porada eksperta
Czechowska 3

MEDYCZNA PLATFORMA LASEROWA

XLASE PLUS

Czechowska 3
previous arrow
next arrow

Fakty i mity na temat trwałej epilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bardzo bolesna- MIT

Choć odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną, to klienci zazwyczaj są zaskoczeni jak mało bolesne są zabiegi depilacji laserowej w Naszej Klinice. Dzięki specjalnemu chłodzieniu głowicy w naszej platformie XLASE odczucia bólowe związane z zabiegiem są minimalne. Różne okolice ciała są też odczuwane w kontekście bolesności z różnym nasileniem np. nogi i przedramiona praktycznie bezbolesne, zaś okolice bikini i pachu mocniej odczuwalne. 

Urządzenia do “domowej depilacji laserowej” są równie skuteczne co depilacja laserowa w gabinecie.

MIT. Powszechnie dostępne urządzenia do domowej depilacji laserowej tak naprawdę nie są laserem, zaś opierają się o technologię IPL która jest zdecydowanie mniej skuteczna od depilacji laserowej. Zabiegi z użyciem IPL nie prowadzą do trwałego usunięcia włosa i wymagają ciągłych powtórzeń. To samo dotyczy urządzeń gabinetowych typu IPL-ich mechanizm działania jest inny niż lasera dlatego nie są uznawane za skuteczną formę depilacji.

Depilacja laserowa wymaga serii zabiegowej

FAKT Zabieg depilacji laserowej jest skuteczny dla włosów będących w fazie wzrostu, czyli anagenu. W zależności od okolicy ciała i indywidualnych cech, w fazie wzrostu znajduje się dany procent włosów w stosunku do całości. Z tego powodu, aby “wstrzelić się” w fazę anagenu zabiegi wykonuje się zawsze w serii powtórzeń pomiędzy 4-6 tygodni. 

Liczba zabiegów depilacji laserowej jest indywidualna

FAKT Niemożliwe jest dokładne określenie, jaka ilość włosów jest obecnie w fazie wzrostu, dlatego trudno przewidzieć jaka ilość zabiegów będzie wymagana dla oczekiwanych efektów. Z tego powodu właśnie szacuje się ok. 6-10 powtórzeń, zaś z każdym kolejnym zabiegiem włosów jest coraz mniej i są coraz słabsze, aż do ich całkowitego pozbycia się.  

Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się przygotować.

FAKT Aby zabieg depilacji laserowej był skuteczny i bezpieczny należy wykonywać go przede wszystkim na nieopalonej skórze oraz zgolić włosy do długości ok.1mm. (zazwyczaj dzień wcześniej, aby odrobinę wystawały ponad powierzchnię skóry). Należy też wykluczyć środki fotouczulające przed wykonaniem zabiegu. Mimo wszystko przygotowanie do depilacji laserowej jest bardzo proste i dokładnie omawiamy je na konsultacji (zachęcamy również do wykonania bezpłatnej próby laserowej.) Jeśli masz pytania co do przygotowania się przed zabiegiem zachęcamy do kontaktu telefonicznego-chętnie wszystko wytłumaczymy!

Przy pomocy depilacji laserowej możemy usunąć tylko czarne włosy

MIT. Możliwe jest usunięcie włosów, w których znajduje się pigment (melanina). Od czarnych, przez brązowe, jaśniejsze i ciemniejsze. Problematyczne mogą okazać się włosy całkowicie jasne oraz siwe, jednak naszą głowica nd-yag możliwe jest usunięcie również tego typu owłosienia. 

6 Thoughts on “Epilacja laserowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *