Full 1
FILTRY PRZECIWSŁONECZNE
DLACZEGO SĄ TAK WAŻNE I CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY DOBORZE?
Full 1
Full 2
3 LATA DOŚWIADCZENIA
ARTYKUŁ ZESPOŁU SPECJALISTÓW JUST GLAM CLINIC
Full 2
Full 3
CENTRUM
CZECHOWSKA 3
Full 3
previous arrow
next arrow

Filtry przeciwsłoneczne – dlaczego są tak ważnym tematem?

Przy każdym spotkaniu z klientem lub klientką, zespół Just Glam Clinic niezmiennie przypomina o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Jest to nieodłączny element każdej terapii zabiegowej, gwarant utrzymania efektów i bezpieczeństwa zabiegowego. Po niemal  każdym zabiegu który został wykonany w Just Glam Clinic, klient otrzymuje zalecenia pozabiegowe oraz wskazówki, których powinien przestrzegać. Skóra po zabiegach jest bardziej narażona na promieniowanie ze względu na ingerencję w nią, a brak filtrów może doprowadzić do niechcianych przebarwień. Dobrej jakości filtr przeciwsłoneczny powinien być naszym przyjacielem również przez cały rok. Dlaczego? W poniższym artykule wyjaśniamy i przekazujemy kilka praktycznych wskazówek, mających na celu pomóc dobrać filtr do swoich potrzeb.

Filtry przeciwsłoneczne w istocie mają za zadanie chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Eksponując się na promieniowanie słoneczne bez zastosowania filtra, narażamy naszą skórę na przesuszenie, spadek elastyczności, a w konsekwencji – przyspieszamy proces starzenia się skóry. W najgorszym przypadku może to doprowadzić do niekorzystnych zmian zdrowotnych, w tym – nowotworu skóry. Niestosowanie ochrony przeciwsłonecznej wpłynie na wygląd skóry za kilka lat, kiedy pojawią się głębokie zmarszczki oraz nieestetyczne plamy. Rolą zespołu Just Glam Clinic jest uświadomić klienta, jak ważne jest stosowanie filtrów oraz jakie mogą być konsekwencje ich nie stosowania. Bardzo ważne jest, aby pamiętać też o całorocznej fotoprotekcji. Promieniowanie UVA odpowiedzialne za fotostarzenie się skóry, zaburzenia pigmentacji czy alergie słoneczną jest obecne przez cały rok.

Filtry chemiczne, a filtry fizyczne – czym się różnią?

Filtry fizyczne nazywane są również filtrami mineralnymi. Są one produkowane w postaci mikropigmentów i ich działanie polega na odbijaniu i rozproszeniu promieniowania UV. Głównym przedstawicielem tego filtru jest tlenek cynku. Są one fotostabilne inaczej mówiąc nie tracą swoich cennych właściwości pod wpływem ciepła, promieniowania UV czy upływu czasu. Minusem filtrów fizycznych jest ich słaba odporność na ścieranie dlatego należy np. po kontakcie z wodą ponowić aplikację kremu. Filtry mineralne mogą pozostawić białą poświatę.

Filtry chemiczne tworzą produkty które bogate są w związki chemiczne i to one absorbują promieniowanie UV zmieniając je w energię cieplną. Ich główną zaletą jest bardzo wysoka fotoochrona przy lekkości produktu. Filtry chemiczne nie pozostawiają śladu na skórze, są niewidoczne. Idealnie łączą się ze skórą więc nie będą ścierały się. Co jest bardzo ważne, filtry chemiczne działają dopiero wtedy kiedy wnikną w skórę dlatego należy nakładać filtr ok 20-30 min przed wyjściem na słońce. Są niestety mniej foto stabilne niż filtry fizyczne, co oznacza że słońce oraz temperatura osłabiają ich trwałość. Ten rodzaj filtrów należy nakładać co 2-3 godziny.

Filtry przeciwsłoneczne – czym się kierować przy wyborze?

Często klienci zadają w gabinecie pytanie – jaki filtr będzie dla mnie dobry? Niestety, nie ma tutaj wyboru “idealnego”. Filtr należy dobrać do rodzaju cery, w czym zespół Just Glam Clinic stara się zawsze realnie pomóc. Dla osób, które zmagają się z cerą problematyczną (trądzikową lub łojotokową) wskazane są lekkie filtry, jakimi są filtry chemiczne. Osoby ze skłonnością do przesuszania lub z cerą wrażliwą powinny stosować filtry mineralne. Paradoksalnie, filtry mieszane obecnie są najlepszym wyborem ze względu na optymalizację fotostabilności przy jednoczesnym zachowaniu lekkości produktu i skuteczności. Polecane są zwłaszcza dla cer dojrzałych i skłonnych do przebarwień. Coraz bardziej popularne stają się filtry w formie pudrów lub w formie spray. Są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają możliwości reaplikacji w ciągu dnia. Tego rodzaju kosmetyki są bardzo wygodne w aplikacji, działają od razu po nałożeniu. Filtr w formie pudru dodatkowo odświeży makijaż.

Rekomendowane jest stosowanie filtrów najwyższej ochrony Spf 50+. Filtry Spf dzielone są na 4 poziomy. Spf 6 i 10 jest to niska ochrona i występuje ona w podkładach. Spf 15, 20 lub 25 jest średnią ochroną. Wysoka ochrona jest oznaczona Spf 30 lub 50, a najwyższa rekomendowana Spf 50+. Ważne jest aby filtr nakładać na skórę 20 minut przed ekspozycją na promieniowanie. Należy przy tym pamiętać, że jednorazowa aplikacja kremu nawet najwyższej ochrony nie zapewni dla skóry ochrony przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *